• Školská jedáleň

Kuchárky a pomocné sily:          Alena Majerníková

Bernardína Devaldová

Eva Vargová

Môžeme sa zaobísť bez poézie, bez umenia, zaobídeme sa bez priateľov, ba môžeme žiť i bez kníh, ale civilizovaný človek nemôže žiť bez jedla. – Kwetka

Zariadenie školského stravovania poskytuje stravovanie žiakom, deťom a stravníkom v súlade s platnými predpismi a riadi sa finančnými pásmami, schválenými MŠVVaŠ SR.

Denný poplatok za stravné:

Stravníci MŠ:                         Stravníci ZŠ:              Zamestnanci:            Cudzí stravníci:

Desiata:0,40 €                         Obed 1.st.: 0€        Obed: 2 €                    Obed: 2 €

Obed:  1 €                                Obed 2.st.: 0€        Réžia: 1,06 €                Réžia: 1,56 €

Olovrant:0,30 €

Dotácia stravy:

Podľa zákona č.544/2010 Z.z. má dieťa v ZŠ a predškolské dieťa v MŠ nárok na štátnu dotáciu  na obed, len v prípade , ak sa zúčastnilo výchovno – vzdelávacej činnosti alebo vyučovania a odobralo stravu.

DOTÁCIA NA STRAVOVANIE A DAŇOVÝ BONUS - ZHRNUTIE PRAVIDIEL

1. Ak máte dieťa vo veku do 6 rokov (teda vo veku 4 alebo 5 rokov), ktoré chodí do posledného ročníka MŠ alebo už na ZŠ - máte nárok aj na dotáciu na stravovanie (1,40 eura na jeden obed) aj na daňový bonus.

2. Ak máte dieťa vo veku 15 rokov a viac, ktoré ešte chodí do ZŠ - máte nárok aj na dotáciu na stravovanie   aj na daňový bonus .

3. Ak máte dieťa vo veku 6-15 rokov, ktoré chodí do posledného ročníka MŠ alebo na ZŠ - máte nárok buď na dotáciu na stravovanie  alebo na daňový bonus .

4.Ak rodič neuhradí stravné za bežný mesiac, nasledujúci mesiac mu strava nebude poskytnutá.

Vo všetkých troch prípadoch ak si rodič chce uplatniť nárok na dotáciu na stravovanie, musí v škole odovzdať zápisný lístok.

Všeobecné pokyny.

1 .Spôsob úhrady stravného:

Platba sa uhrádza za bežný mesiac, vždy najneskôr do 15. dňa v mesiaci.

Uhradiť môžete:

1.bankovým prevodom na číslo účtu SK65 0200 0000 0016 3795 4551, do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť meno stravníka.

2.poštovou poukážkou na pošte

3. platba v hotovosti sa nevykonáva

4. Každý rodič a stravník v zmluve svojim podpisom potvrdzuje a berie na vedomie plnú úhradu stravy v prípade včasného neodhlásenia alebo neodobratia objednanej stravy.

2. Odhlasovanie zo stravy:

Odhlásiť zo stravy je možné deň vopred do 14:00 hod. , prípadne  najneskôr do 7:45 hod. ráno.

Odhlásenie je možné aj osobne v kancelárii vedúcej ŠJ.

Telefónne číslo do ŠJ je 056 /6702 271

Zákonný zástupca má právo odobrať neohlásený obed svojho dieťaťa v prvý deň do svojich prepravných nádob a ostatné dni je nutné dieťa odhlásiť.

3.Zapisovanie na stravu:

Zapisovanie na stravu je možné len u vedúcej ŠJ, ktorá vydá každému stravníkovi zápisný lístok, príp. zmluvu.

Stravník svojim podpisom potvrdí, že sa bude riadiť pokynmi , ktoré obsahuje zmluva.

Zápisný lístok a zmluva sa podpisujú na jeden školský rok.

Pre akékoľvek otázky kontaktujete vedúcu ŠJ na t.č. 056/ 6702 271