• Viktor farby

• Rozospievať a roztancovať žiakov prvého stupňa dokázal pán Viktor 10. apríla 2024 v našej telocvični na jednotku. Deťom sa výchovný koncert veľmi páčil, precvičili si počítanie, cudzie jazyky, mesiace v roku, a tiež aj to, že všetci sme si rovní a máme sa k sebe správať úctivo.....tak teda...Do spievania!

• Englishstar-hraj o smartfón

• Milí žiaci,

ešte stále sa môžete prihlásiť u svojho vyučujúceho do súťaže Englishstar, ktorá sa uskutoční 25.apríla 2024.

Štartovné je 6,50 eur.

Neváhajte, poďte si zmerať sily v anglickom jazyku.

• Exkurzia a návšteva Zemplínskej knižnice

• Žiaci prvého stupňa dňa 27.3.2024 začali svoju exkurziu prehliadkou Mariánskeho súsošia, ktoré sa nachádza medzi rímskokatolíckym a gréckokatolíckym chrámom. Následne si žiaci vypočuli históriu Pavlínskeho kláštora a prechádzku ukončili prehliadkou Mauzólea rodiny grófa Júliusa Andrássyho. V Zemplínskej knižnici mladých čitateľov čakala super ukážka a aktivity, kde si rozšírili slovnú zásobu a dozvedeli sa aj o robotike. Nakoniec si pochutnali v cukrárni a páčili sa im aj nákupy. Už teraz sa tešia na ďalšie výlety a exkurzie.

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Riaditeľstvo Základnej školy v Michaľanoch udeľuje všetkým žiakom dňa 05.04.2024 riaditeľské voľno z dôvodu METODICKÉHO DŇA UČITEĽOV.

• Matematický klokan

• Naši odvážlivci sa 26. marca 2024 popasovali s úlohami medzinárodnej súťaže Matematický klokan. Svoje bystré hlavičky si preverili v školskej jedálni. Na výsledky si ešte budú musieť počkať. Držíme im palce!

• Výlet na Hrebienok

• Dňa 25.marca 2024 sa žiaci V.A a VI.B triedy zúčastnili geografickej vychádzky v Tatrách. Pozreli si Ľadový dom na Hrebienku. Počasie im prialo. Domov odchádzali žiaci unavení a plní pekných zážitkov.

• Čitateľský maratón

• Dňa 21. 3. a 22. 3. 2024 sa v priestore školskej knižnice konal čitateľský maratón „Čítajme si“. Cieľom a hlavnou myšlienkou čitateľského maratónu, ktorý prebiehal pod záštitou Linky detskej istoty, bolo podporiť a zvýšiť záujem detí o čítanie kníh a zapojiť do čitateľského maratónu čo najväčší počet detí. Tento rok sa čitateľského maratónu zúčastnilo 143 žiakov prvého a druhého stupňa. Žiaci čítali vybrané úryvky z povestí, bájok, poviedok a rozprávok, a to v slovenskom a  anglickom jazyku. Čítalo sa v knižnici a v triedach počas jednotlivých vyučovacích hodín. Na začiatku podujatia sa žiaci mali možnosť oboznámiť s posolstvom Linky detskej istoty, ktorá poskytuje psychosociálne poradenstvo pre deti, mladých ľudí a pre dospelých. Výstupom čitateľského maratónu bol pracovný list, čitateľský záznam, plagát alebo cinquain, ktorý  žiaci vypracovali bezprostredne po podujatí alebo ho v rámci projektového vyučovania vytvoria  na nasledujúcich hodinách slovenského jazyka a literatúry. Mladí čitatelia dostali tiež propagačný materiál s informáciami o LDI, podpísali sa na prezenčnú listinu a  na plagát. Keďže sa naši mladí čitatelia pri čítaní unavili, mohli si následne  oddýchnuť pri malom občerstvení. Cieľ podujatia, teda zdokonaliť svoje čitateľské zručnosti a upriamiť pozornosť na pomoc pri problémoch duševného zdravia, sa týmto naplnil.

• Svetový deň vody

• Od roku 1993 sa oslavuje 22. marec ako Svetový deň vody. Aktuálnosť a význam Svetového dňa vody je daná aj skutočnosťou, že na svete viac ako dve miliardy ľudí trpí nedostatkom pitnej vody, nemá prístup k vode. My sme  si tento deň pripomenuli oblečením v modrej farbe. Na prvej hodine sme si vypočuli rozhlasovú reláciu venovanú znečisteniu vodných tokov. Od druhej hodiny žiaci jednotlivých tried absolvovali ochutnávku minerálnych vôd s krátkou prednáškou o škodlivosti sladených a energetických nápojov. Nezabudli sme deťom pripomenúť, že najzdravším nápojom je stále voda.

• Otvorená hodina

• Dňa 14. marca 2024 navštívili našu školu predškoláci z materskej školy. Na otvorenej hodine si vypočuli svojich kamarátov prvákov, ako vedia čítať, počítať, rozprávať po anglicky. Po krátkej ukážke sa predviedli aj predškoláci, a tiež ukázali, čo vedia, a že do prvého ročníka sú pripravení. Prezreli si aj priestory školy, telocvične sa im veľmi páčili. Už teraz sa tešia na prvý ročník. Ďakujeme za návštevu!

• Kino Michalovce

• Dňa 20. marca 2024 navštívili žiaci prvého stupňa Michalovce. V kine si pozreli animovaný komediálny film o bojových umeniach Kung Fu Panda 4. Samozrejme, že nesmel chýbať popcorn a coca-cola. Po filmovom predstavení objavovali zákutia pešej zóny. Výlet sa žiakom veľmi páčil.

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Riaditeľstvo Základnej školy v Michaľanoch udeľuje žiakom piateho až ôsmeho ročníka dňa 20.03.2024 riaditeľské voľno z dôvodu TESTOVANIA žiakov T9.

Žiakom držíme prsty a prajeme veľa úspechov pri testovaní!