• Ochrana života a zdravia

• Jesenná časť účelového cvičenia a didaktických hier OŽaZ práve prebieha na škole a to teoreticky. Deti sa vzdelávajú v dopravnej a zdravotnej príprave. Zdokonaľujú sa aj v orientácii vo svojom okolí.

• Jabĺčko, čo v sebe skrývaš?

• Aj žiaci II. A sa zapojili do školskej akcie Deň jabĺk. Po úvodnom prečítaní si krátkeho úryvku si spoločne "poupratovali" pravdivé a nepravdivé výroky o jablku. Následne si vytvorili jablkový strom z príkladov, vytvorili si malú knižôčku o jablku, zistili, z čoho sa také jablko skladá, vypracovali pár pracovných listov a zaspievali si obľúbenú pesničku o jabĺčku. Po každej tvorivej aktivite sa občerstvili sladkými jablkovými dobrotami, ktoré nám pripravili naše mamky.

• Medzinárodný deň knižníc

• Medzinárodný deň knižníc prežili žiaci III.A triedy v obecnej knižnici. Vďaka pani knihovníčke si zopakovali ako vzniká papier, aké druhy papiera poznáme a načo ich využívame. Na záver si zasúťažili a zaslúženou odmenou pre ne bol pohár teplého čaju a keksík. Ďakujeme tete knihovníčke za pekné ale hlavne podnetné dopoludnie.

• Jabĺčkový deň v II.B

•  Pondelok 24.10.2022 sme v našej triede prežili tematický deň na tému: Deň jablka. Na každej hodine sme pracovali so špeciálnymi pracovnými listami, ktoré spájala spoločná téma- jablko a jeho veľký význam pre naše zdravie. Deti sa dozvedeli, že keď zjedia jedno jablko denne, chráni ich to pred častými chorobami a návštevami u lekára. Pozreli si prezentáciu, vyskúšali si brainstorming - búrku nápadov, poznali ako krásne voňajú jablká a ešte lepšie chutia. Bola ochutnávka jablkového džúsu a chutného jablkového koláča od našej šikovnej mamičky. Prečítali sme si rozprávku O hovoriacim jablku. Deti dostali jednu zaujímavú úlohu. Vybrali si jedno jablko, s chuťou sa do neho zahryzli a mali opísať ako im chutí, aké to ich jabĺčko je : sladké, kyslé, šťavnaté,.... Boli veľmi šikovní. DOJABĹČKOVANIA!

• Najkrajšia tekvica

• Od 17.10.2022 do 21.10.2022 prebiehala na našej škole súťaž o najkrajšiu tekvicu, ktorú organizoval školský parlament. Aj tento rok zdobili našu chodbu krásne tekvice od výmyslu sveta.Ako vždy, bolo ťažké vybrať tú najkrajšiu.Tento rok získala 1.miesto L. Semanová z I.A, 2. miesto M. Vagášová z II.A, 3. miesto N. Hudecová z I.A , 4. miesto T. Suč z II.B a 5. miesto P. Becová z I.A. Výhercom srdečne blahoželáme. Ako už býva zvykom odmeníme vždy všetkých, ktorý sa do súťaže zapojili. Tak to bolo aj dnes, keď predsedníčka školského parlamentu K. Kaliničova odovzdala všetkým krásne rozprávkové knihy.

• Deň jabĺk

•      Vedeli ste o tom, že existuje Deň jabĺk ?

Je to 21. október. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Po odvysielaní relácie o význame jablka pre náš organizmus sa jednotlivé triedy vystriedali pri ochutnávke jablkových koláčikov. Veľmi sa tešíme, že sa do tejto aktivity zapojili nielen učitelia, ale aj naši rodičia. Naším cieľom bolo nenásilným a hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia a zeleniny, čím sme sa snažili zároveň plniť i niektoré z úloh Národného programu prevencie obezity pre deti. Deti boli jablkovým dňom nadšené, veď predsa maškrtiť sa dá i zdravo.

• Cezpoľný beh

• Súťaž v cezpoľnom behu o pohár riaditeľa CVČ v Trebišove:

3. miesto: družstvo chlapci

3. miesto: Jakub Vaško ( IX. B)

• Hovorme o jedle

• Tento týždeň sa nesie v duchu projektu o zdravej strave. My, žiaci oboch druhých ročníkov, sme sa celý deň venovali téme "Chlieb, pečivo, obilniny, ryža a cestoviny". Naučili sme sa niečo nové o potravinovej pyramíde, vytvorili sme o danej téme pekný plagát, precvičili sme si rozšírenú abecedu pomocou písmenkovej cestoviny a nakoniec sme vyrobili krásne náhrdelníky a náramky pre mamičky, či babičky. Verím, že si žiaci tento deň užili.

• Týždeň bez zubného kazu

• V rámci Týždňa bez zubného kazu sa žiaci II. A virtuálne stretli so študentami zubného lekárstva, ktorí im názorne ukázali ako si majú správne umývať zúbky, ako sa majú starať o svoju zubnú kefku a predviedli im ako prebieha návšteva zubnej ambulancie za účelom preventívnej prehliadky, ktorá je veľmi dôležitá. Žiaci si aj sami vyskúšali a predviedli podľa videa ako sa správne umývajú zúbky.

• Hovorme o jedle

• V piatok 14.10. 2022 II. B trieda sa zapojila do Hovorme o jedle. Téma: Cukry, tuky soľ. Deti triedili cukry v potravinách na zdravé a nezdravé, pozreli sme si prezentáciu, vyrobili na danú temu plagát,mali ochutnávku zdravých cukrov, kreslili potraviny s prírodným cukrom. Cieľ aktivit: vyberať potraviny s vhodným množstvom cukrov, tukov a soli.

• Hovorme o jedle

• V stredu sa aj naši štvrtáci zapojili do projektu Hovorme o jedle s témou Mlieko a mliečne výrobky. V rámci projektu mali ochutnávku syrov, pozreli si dokument o spracovaní mlieka a ochutnávku mliečnych nápojov

• Jesenné dekorácie

• Jeseň pani bohatá, farbí stromy do zlata, premaľúva celý sad........ A naši tretiaci , v spolupráci s rodičmi vyrobili takéto krásne jesenné dekorácie.

• Návšteva obecnej knižnice

• Dňa 13. 10. 2022 navštívili žiaci V. B Obecnú knižnicu v Michaľanoch. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o spôsobe knižničných výpožičiek, o usporiadaní a kategorizácii jednotlivých kníh  a v neposlednom rade o tvorbe každej knihy a knižôčky, ktorú si my, čitatelia, môžeme kúpiť alebo vypožičať.