• Exkurzia v Borši

• Naši siedmaci 16. mája 2024 obdivovali renesančný kaštieľ Františka Rákócziho II. s parkom na južnom okraji obce Borša, ktorý bol postavený na mieste pôvodného stredovekého vodného hradu.

• Čítanie ináč

• Hodina čítania sa v pondelok 6. mája 2024 v II. A triede premenila na zážitkovú hodinu bábkohercov. Žiaci si vytvorili jednoduché bábky a zahrali si malé ,,bábkové divadlo” - rozprávku o Červenej čiapočke. Bolo im všetkým krásne a veselo.

• Finančná gramotnosť na prvom stupni

• V apríli sme si so žiakmi prvého stupňa pripomenuli týždeň finančnej gramotnosti. Žiaci si vyrobili svoj finančný lapbook,v ktorom strihali, lepili, farbili a riešili rôzne úlohy, ktorými si "oprášili" svoje vedomosti o financiách. Mladší žiaci sa zahrali na obchod a starší žiaci sa naučili, ako rozpoznať falošné eurobankovky od tých pravých.

• Exkurzia v Hasičskej zbrojnici DHZO Michaľany

• Svätý Florián, patrón hasičov, sa zobrazuje ako rímsky vojak s prilbou na hlave, v ľavej ruke so zástavou, v pravej s nádobou na vodu, ktorou zalieva oheň na horiacom dome. Stelesňuje vlastnosti každého hasiča ako je vytrvalosť, odvaha, česť, ochota nezištne pomôcť blížnemu a schopnosť sebaobetovania.

Žiaci prvého stupňa 3. mája 2024 svoju exkurziu v hasičskej zbrojnici ukončili aj ukážkou techniky.

• Staráme sa o svoje okolie

• V rámci Dňa Zeme si žiaci druhého stupňa našej školy dňa 2. mája 2024 upravili areál školy a tiež pomohli pri upratovaní našej obce, za čo im patrí veľká vďaka.

Žiaci prvého stupňa 3. mája 2024 s veľkou radosťou sadili a siali do vyvýšených záhonov. Už sa nevedia dočkať úrody.