• Deň Zeme

• Aj naša škola sa zapojila do  výzvy "Východ čistí Zem" - Ukáž planétu ku dňu Zeme, že ti na nej záleží"

• Deň Zeme v II.A

• V dnešný deň sme si v II.A pripomenuli Deň Zeme. Žiaci si vyrobili svoj prvý LAPBOOK - interaktívnu knihu, kde sa oboznámili koľko trvá rozloženie niektorých predmetov v prírode, vyseparovali si odpad, napísali si ako oni konkrétne pomáhajú v ochrane životného prostredia a založili do veselej a smutnej Zemegule papieriky so správnymi výrokmi. Nakoniec si vytvorili papierovú sadeničku stromu.

• Medzinárodná štúdia ICILS

• Žiaci VIII.B sa dnes zúčastnili medzinárodnej štúdie počítačovej a informačnej gramotnosti ICILS (International Computer and Information Literacy Study). Cieľom štúdie je skúmať spôsoby, akými mladí ľudia v rôznych krajinách rozvíjajú svoju počítačovú a informačnú gramotnosť na podporu svojej schopnosti fungovať v digitálnej dobe. Ďakujem žiakom za ich aktívnu a dôslednú účasť na tomto projekte. S pozdravom pani učitelka Tomová

• Súťaž Čitateľko

• Dňa 17. apríla si žiaci prvého stupňa našej školy(druháci, tretiaci a štvrtáci) zasúťažili v čitateľských schopnostiach. Plynulosť čítania, ale aj čítanie s porozumením boli disciplíny, v ktorých si zmerali sily. Víťazmi sa stali títo žiaci: z druhákov bola najšikovnejšia žiačka Alexandra Bulnová, z tretiakov Diana Becová a zo štvrtákov Damián Himaľ. Odmenou pre nich boli knihy, ktoré im odovzdala pani riaditeľka.

Jarmila

• Riaditeľstvo Základnej školy udeľuje všetkým žiakom dňa 21.4.2023 riaditeľské voľno z dôvodu metodického dňa učiteľov.

• Projektový deň

• Dnes sme v II.A tvorili. Mali sme projektový deň, kde sme si ukázali ako vytvoriť taký projekt. Kde máme hľadať informácie, obrázky. Témou bola VČELA. Žiaci boli rozdelení do dvojíc a spoločnými silami vytvorili krásne dielka. Veď posúďte sami.

Janka

• Futbalový turnaj

• Dňa 14.4. 2023 sa uskutočnil futbalový turnaj žiakov v ZŠ Michaľany. V obvodovom kole zvíťazili domáci a tak sa postarali o postup na okresné kolo. Srdečne blahoželáme našim futbalistom a prajeme im veľa športových úspechov.

• E-shop pre ZŠ

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú novinu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zsmichalany/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 26.4. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z kolekcie budete mať rovnakú radosť ako máme my!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Konkurz na moderátorov školskej televízie

• Včera bol v našej školskej televízii konkurz na moderátorov. Záujemcov bolo dosť a bude ťažké vybrať,lebo boli naozaj šikovní. Už sa veľmi tešíme, že Vám čoskoro predstavíme tím našej školskej televízie.

Eva

• Rovesnícke vzdelávanie

• Nauč sa to odo mňa

V piatok dňa 31.3.2023 sa žiaci V. B a VII. B triedy zapojili do školskej akcie Rovesnícke vzdelávanie. Spoločne si prečítali povesť Studňa lásky od Jozefa Horáka z knihy Povesti spod Sitna. Následne sa rozdelili do skupiniek, ktoré tvorili dvaja siedmaci a jeden piatak a riešili úlohy k tejto povesti. Piatakom sa veľmi páčilo, že im pomáhali starší a skúsenejší siedmaci a za odmenu dostali literárnu osemsmerovku. Celá aktivita bola obojstranne obohacujúca. Veríme, že si na tento deň budú ešte dlho pamätať a že to podporí ich záujem o čítanie a zlepší to aj ich čitateľské zručnosti.

Táňa, VII. B