• Vianočná akadémia

• Dňa 21. decembra 2023 sa v našej škole predviedli malí umelci. Počuli sme krásne vinšovačky, vianočné koledy, videli sme krásnú scénku a super tanček, úžasnú hru na klavír, a to všetko v podaní našich žiakov. Odeli sme sa do sviatočnej nálady a už sa tešíme na VIANOCE.

• Súťaž o najkrajší vianočný stromček

• Od 1.12. do 15.12 prebiehala na našej škole súťaž o najkrajší vianočný stromček. Vianočné stromčeky skrášlili priestory našej školy a podčiarkovali atmosféru blížiacich sa Vianoc. V súťaži bolo 21 stromčekov. Nápaditosť, tvorivosť, rozmanitosť materiálu i pracnosť súťažných modelov vyrážali dych. Bolo ťažké rozhodnúť a vybrať víťaza. Výsledky hlasovania dopadli takto:

1. miesto: Timotej Süč III.A

2. miesto: Mathias Čikoš. I. A

3. miesto: Noemi a Emily Bušove III.A a I.A

4. miesto: Petra Becová II.A

5. miesto: Laura Semanová II.A

Víťazom blahoželáme! Tak ako vždy, odmeníme všetkých po vianočných prázdninách. Krásne ceny sú už na ceste k nám. Za realizáciu súťaže ďakujeme školskému parlamentu.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo Základnej školy v Michaľanoch udeľuje všetkým žiakom dňa 22.12.2023 riaditeľské voľno z dôvodu metodického dňa učiteľov.

Vianočné prázdniny sú od 25. decembra 2023 do 5. januára 2024. Nástup žiakov do školy je 8. januára 2024.

Prajeme všetkým krásne a pokojné sviatky a všetko dobré v novom roku!

• Perníčky

• Z turistického krúžku VII.A docestovala do kuchynky a dievčatá pre chlapcov upiekli adventné perníčky s prosbou, aby boli dobrí navždy.

• PRO EDUCO

• Žiaci 9. ročníka sa dňa 6. decembra 2023 zúčastnili 15. Medzinárodného veľtrhu vzdelávania v Kulturparku v Košiciach. Na tejto akcii sa prezentovali stredné školy, vysoké školy, univerzity, zamestnávatelia a vzdelávacie inštitúcie. Žiaci sa informovali o možnostiach ďalšieho štúdia a uplatnenia na trhu práce.

• Návšteva Národného divadla Košice

• Dňa 6. 12. 2023 sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Amadeus od anglického dramatika a scenáristu Petra Shaffera. Inscenácia pútavo zobrazovala život a tvorbu Wolfganga Amadea Mozarta a jeho rivala, skladateľa Antonia Salieriho. Žiaci prišli domov bohatší o nezabudnuteľné emocionálne zážitky.

• Popcornová výzva

• Začiatok decembra nám spestrila súťaž Popcornová výzva. Dvojčlenné tímy z tried 5..- 9. ročníka sa pokúsili vytvoriť čo najdlhšiu reťaz z pukancov. Víťazmi sa stali žiaci VII.B triedy (L. Gore a L. Vaľovský), ktorí vytvorili reťaz dlhú 3,2 m. Pre svoju triedu vybojovali chutnú tortu, za ktorú zo srdca ďakujeme anonymnému sponzorovi.

• Mikuláš

• Dňa 5. decembra  2023 zavítal do našej školy Mikuláš. Navštívil žiakov v každej triede, dobrých odmenil sladkou dobrotou a nezbedníkov zamazal uhlím. Školský parlament odovzdal od Mikuláša svoje pozdravy a maškrty nielen učiteľom, ale aj nepedagogickým zamestnancom školy.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• V zbierke Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok sme tento rok vyzbierali 28 krabičiek, ktoré pani učiteľka Vagášová v mene našej školy odovzdala koordinátorke. Zo srdca všetkým ďakujeme!

• Lomihlav

• Dňa 1.12.2023 sa náš tím ,,Hlavičky'' v zložení Tobiáš Hudec IX.A, Tatiana Hrinková VIII.B, Adam Klima VII.A a Leonard Gore VII.B pod vedením pani učiteľky Tomovej zúčastnil celoslovenskej matematickej sútaže Lomihlav. Konkurencia bola veľká - osemročné gymnázia a niekoľko základných škôl od Bratislavy po Humenné. Neboli sme prví ani poslední, no odniesli sme si cenné skúsenosti.