• - Národný projekt: Pomáhajúce profesie v edukácií detí a žiakov II

•

Realizátorom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum.

Cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania v rámci regionálneho školstva.

Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách. V aktuálnej situácií, v ktorej sa školy nachádzajú v dôsledku dopadov pandémie , je tento projekt považovaný za významnú súčasť opatrení k opätovnému návratu škôl do štandardného vzdelávacieho režimu.

odkazy:https://mpc-edu.sk/sk/project/pop2,

Pedagogický asisitent: Martin Cichý

Pedagogický asisitent: Bc. Patrícia Čabalová

Školský špeciálny pedagóg: Mgr. Petra Sciranková

• NP edIT2

•

Projekt je zameraný na zmiernenie dopadu pandémie ochorenia COVID-19 na vzdelávací proces na druhom stupni základných škôl vrátane zlepšenia dostupnosti vzdelávania. Z pandemickej situácie, ktorá ovplyvnila i vzdelávací proces v stredných a základných školách, vyplynula potreba pripravenosti na opakujúcu sa dištančnú výučbu. Projekt sa zameriava na najmä podporou rozvoja digitálnych zručností učiteľov a žiakov, najmä na rizikové skupiny žiakov ohrozených školským neúspechom. V rámci tohto projektu sa pilotne zavádza v školách pozícia školského digitálneho koordinátora.

Školský digitálny koordinátor má zabezpečovať:

• poradenstvo a odbornú pomoc v oblasti zavádzania nových digitálnych metód do vzdelávania,

• spätnú väzbu pedagogickým zamestnancom školy v uplatňovaní a využívaní digitálnych metód, foriem a didaktických prostriedkov vo výchove a vzdelávaní,

• vzdelávanie zamestnancov v oblasti využívania digitálneho obsahu alebo foriem práce s digitálnym obsahom,

• aktuálny digitálny materiál ku vzdelávacím štandardom vyučovacích predmetov alebo vzdelávacích oblastí,

• pravidelnú informovanosť o aktuálnych možnostiach využívania digitálnych technológií vo výchove a vzdelávaní a možnostiach zabezpečenia kybernetickej bezpečnosti,

• poradenstvo v rámci digitálnych technológií,

• administráciu online testovaní,

• dostupnosť externých vzdelávacích zdrojov.

• -  Národný projekt: Pomáhajúce profesie v edukácií detí a žiakov 3

•

Realizátorom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum.

Cieľom projektu je stabilizovať pomáhajúce profesie z projektov financovaných v rámci Operačného programu Ľudské zdroje a Plánu obnovy a odolnosti SR pôsobiace v školách na celom území SR, ako aj zvýšiť počet vybraných pozícií za účelom podpory inkluzívneho vzdelávania a digitálnej transformácie škôl.

odkazy:https://mpc-edu.sk/sk/project/pop3,

Pedagogický asisitent: Martin Cichý