• Deň jabĺk

•      Vedeli ste o tom, že existuje Deň jabĺk ?

Je to 21. október. Jabĺčka si takýto deň určite zaslúžia, pretože patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Po odvysielaní relácie o význame jablka pre náš organizmus sa jednotlivé triedy vystriedali pri ochutnávke jablkových koláčikov. Veľmi sa tešíme, že sa do tejto aktivity zapojili nielen učitelia, ale aj naši rodičia. Naším cieľom bolo nenásilným a hravým spôsobom podporovať u detí konzumáciu ovocia a zeleniny, čím sme sa snažili zároveň plniť i niektoré z úloh Národného programu prevencie obezity pre deti. Deti boli jablkovým dňom nadšené, veď predsa maškrtiť sa dá i zdravo.

• Cezpoľný beh

• Súťaž v cezpoľnom behu o pohár riaditeľa CVČ v Trebišove:

3. miesto: družstvo chlapci

3. miesto: Jakub Vaško ( IX. B)

• Hovorme o jedle

• Tento týždeň sa nesie v duchu projektu o zdravej strave. My, žiaci oboch druhých ročníkov, sme sa celý deň venovali téme "Chlieb, pečivo, obilniny, ryža a cestoviny". Naučili sme sa niečo nové o potravinovej pyramíde, vytvorili sme o danej téme pekný plagát, precvičili sme si rozšírenú abecedu pomocou písmenkovej cestoviny a nakoniec sme vyrobili krásne náhrdelníky a náramky pre mamičky, či babičky. Verím, že si žiaci tento deň užili.

• Týždeň bez zubného kazu

• V rámci Týždňa bez zubného kazu sa žiaci II. A virtuálne stretli so študentami zubného lekárstva, ktorí im názorne ukázali ako si majú správne umývať zúbky, ako sa majú starať o svoju zubnú kefku a predviedli im ako prebieha návšteva zubnej ambulancie za účelom preventívnej prehliadky, ktorá je veľmi dôležitá. Žiaci si aj sami vyskúšali a predviedli podľa videa ako sa správne umývajú zúbky.

• Hovorme o jedle

• V piatok 14.10. 2022 II. B trieda sa zapojila do Hovorme o jedle. Téma: Cukry, tuky soľ. Deti triedili cukry v potravinách na zdravé a nezdravé, pozreli sme si prezentáciu, vyrobili na danú temu plagát,mali ochutnávku zdravých cukrov, kreslili potraviny s prírodným cukrom. Cieľ aktivit: vyberať potraviny s vhodným množstvom cukrov, tukov a soli.

• Hovorme o jedle

• V stredu sa aj naši štvrtáci zapojili do projektu Hovorme o jedle s témou Mlieko a mliečne výrobky. V rámci projektu mali ochutnávku syrov, pozreli si dokument o spracovaní mlieka a ochutnávku mliečnych nápojov

• Jesenné dekorácie

• Jeseň pani bohatá, farbí stromy do zlata, premaľúva celý sad........ A naši tretiaci , v spolupráci s rodičmi vyrobili takéto krásne jesenné dekorácie.

• Návšteva obecnej knižnice

• Dňa 13. 10. 2022 navštívili žiaci V. B Obecnú knižnicu v Michaľanoch. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o spôsobe knižničných výpožičiek, o usporiadaní a kategorizácii jednotlivých kníh  a v neposlednom rade o tvorbe každej knihy a knižôčky, ktorú si my, čitatelia, môžeme kúpiť alebo vypožičať.

• Milí žiaci, srdečne vás pozývame na slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023, ktoré sa uskutoční 5.septembra o 9:00 hod.v átriu našej školy. Tešíme sa aj na nových žiakov a hlavne na prváčikov.

• Milí rodičia!

V dňoch 22.08.2022-25.08.2022 môžete prihlasovať svoje deti na stravu do školskej jedálne Základnej školy v Michaľanoch.

K dispozíci máte zapisny_listok_2022_2023.pdf, ktorý musíte vypísať. Prosím , dôkladne si ho prečítajte!

Prihlasovať deti môžete od 08.00 hod. do 12.30. hod.  osobne u vedúcej ŠJ Michaľany (služobný vchod ŠJ) alebo telefonicky na t.č. 056 6702 271. V prípade telefonického prihlásenia ste povinný zapisny_listok_2022_2023.pdf doručiť vedúcej ŠJ do 30.08.2022.

Cena stravného a podmienky stavovania sú zhrnuté v zápisnom lístku.

Dotácie na obedy „zadarmo“ sa menili, v prípade nejasností kontaktuje príslušný ÚPSVaR, obecné úrady, prípadne vedúcu ŠJ Michaľany.

Ďakujem za pochopenie

Martina Macková

vedúca ŠJ

Vážení rodičia!

Od 14.7.2022 nadobúda účinnosť  Všeobecne záväzné nariadenie Obce Michaľany

č.2/2022 o určení výšky finančných príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov na výchovu a vzdelávanie a nákladov spojených so stravovaním v školách a školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je obec Michaľany

VZN_c.22022_o_urceni_vysky_FP_SJ_a_MS.docx

• Vyhodnotenie súťaže

• Diplomy English Star so zlatou medailou a malým darčekom boli odovzdané súťažiacim. Naši úspešní angličtinári dosiahli viac ako 80 % a zaradili sa medzi najlepších na Slovensku. Srdečne gratulujeme!

• Hodžov novinový článok

• Hodžov novinový článok 2022 – 15.ročník

Víťazom literárnej súťaže Hodžov novinový článok sa stal Daniel Hrinko, žiak IX. A. Témou 15. ročníka celoslovenskej  súťaže bola myšlienka významného slovenského jazykovedca, prof. Jozefa Mistríka: "Ako nás neviditeľné putá spájajú s domovom." Víťazovi srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov i v jeho ďalšom štúdiu!

Vyhodnotenie_sutaze_Hodzov_novinovy_clanok_2022_(1)_.doc

• Ďakujeme sponzorom !

Školský parlament ďakuje všetkým sponzorom a darcom, ktorí poskytli pre náš ples vecné a finančné dary. Za všetky vaše príspevky zo srdca Ďakujeme!

Zoznam sponzorov: TATRASVIT SVIT-SOCKS, a.s. Abraka® Novesta® Včelobal Včelia farma Michaľany - Zamba Herbai, a.s. Heľenine oči HEX Anonymný sponzor Pískacie Obec Slovenské Nové Mesto AUTOSERVIS KALINIČ®, s.r.o. KAMIKAL, s.r.o. Mgr. Daniela Bačová Miriama Korytarová CHEMOSVIT FIBROCHEM, s.r.o. (Folkies) LYRA GROUP s.r.o Katarína Szemanová Mgr. Zoltán Tarbaj – starosta obce Mgr. Ľ. Zembuchová –riaditeľka školy Obec Kazimír Lekáreň MEDI-STAV Michaľany Banhaus Vojtech Zelvay – AGROZORAN s.r.o. Potraviny- Pastorová Helena Michaľany Andrea Ihnatová 9.B Predajňa MIX Michaľany – Agáta Vagašová

Eva