• Európsky deň jazykov

• 26. september - Európsky deň jazykov vyhlásila Rada Európy v roku 2001. Tento deň si školy v členských krajinách EÚ každoročne pripomínajú prostredníctvom rôznorodých aktivít zameraných na podporu rozvoja viacjazyčnosti,jazykovej a kultúrnej rozmanitosti a na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov. A preto sme sa aj my na hodinách angličtiny aktívne venovali tejto téme a našu hodinu sme dnes obohatili o krásne a kreatívne bilboardy k tomuto dňu.

• Biela pastelka

• Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Aj naša škola sa zapojila do tejto zbierky, za čo všetkým, ktorí prispeli, ďakujeme

• Vážení rodičia,

V našej škole prebieha aj v školskom roku 2024/2025 „Školský zber papiera“!

Táto tradičná akcia, s ktorou sme mnohí vyrastali, mala v minulom roku obrovský environmentálny dopad:

• deti zo škôl po celej SR zachránili 7 157 🎄
              • ušetrili 11 367 000 litrov 🏊‍♂️
              • pri výrobe sa nespotrebovalo 1 768 200 kWh ⚡energie
              • za ušetrené PHM by sme po rovníku prešli zemeguľu 197-krát 🌏!!!

Verili by ste? Pozývame Vás aj tento rok podporiť dobrú vec a zúčastniť sa Zberu papiera, ktorý v našej škole bude konať:

Od: 16. septembra 2024

Do: 15. júna 2025

Zbierame: noviny, časopisy, zošity, katalógy, letáky, omaľovánky, výkresy z výtvarnej,  knihy bez tvrdej väzby......Balíky prosíme zviazať šnúrkou, nie plastovou páskou.

Ďakujeme, že ukazujete deťom, ako sa zodpovedne narába s papierovým odpadom a pomáhate školám!

• Balíčky pre Žabky

• Pani riaditeľka 10. septembra 2024 odovzdala balíčky plné pomôcok našim prváčikom, aby im nič v škole nechýbalo, a aby mohli s radosťou na hodinách pracovať.