• Malí hudobníci v III. A

• Malí hudobníci v III. A na hodinách hudobnej výchovy sa pravidelne nesú v rytme vlastných hudobných nástrojov. Tvorivosti sa medze nekladú a ich ,, Zázračná muzika” bola super spestrením hodiín.

• Exkurzia do Viedne a Bratislavy

• Dňa 10. a 11. októbra sme so žiakmi ôsmeho a deviateho ročníka navštívili hlavné mesto Rakúska - Viedeň a naše hlavné mesto - Bratislavu. Vo Viedni sme sa vydali po stopách najznámejších historických pamiatok. Prvou zastávkou bol pompézny zámok Schönbrunn, často nazývaný aj ako francúzsky Versailles. Zámok bol letným sídlom Habsburgovcov - obývala ho napríklad Mária Terézia a František Jozef I. so svojou manželkou Alžbetou Bavorskou, prezývanou Sissi. Navštívili sme ďalej Rathaus, Stephansdom a nevynechali sme ani Technické múzeum, ktoré môžeme považovať za exkurz do výdobytkov vedy a techniky. Jednotlivé exponáty demonštrovali zákony fyziky, čím nám umožnili lepšie porozumieť fungovaniu zariadení, ktoré sa okolo nás nachádzajú. V poznávaní nás neodradili ani rozmary jesenného počasia, ktoré veru ukázalo svoju premenlivú tvár. V Bratislave viedli naše kroky k Bratislavskému hradu, Prezidentskému palácu, Dómu sv. Martina a napokon do Národnej rady SR. Pán sprievodca nám porozprával zaujímavé informácie o štátnych symboloch, o najvýznamnejších dejateľoch, o samotnom priestore NR SR a v rokovacej sále nás oboznámil s priebehom rokovaní. Ochotne a trpezlivo tiež odpovedal na všetky naše otázky. Zaujímavosťou je, že sme sa stretli aj s dvomi poslancami NR SR. Samozrejme, veľkým obohatením bolo aj cestovanie viedenským metrom a nemohli sme vynechať ani nákupy v bratislavskom komplexe Eurovea. Exkurzia rozšírila naše poznatky z dejepisu, geografie a občianskej náuky a stmelila žiacky kolektív. Domov sme prišli bohatší o nezabudnuteľné zážitky a úsmevné okamihy, na ktoré nikdy nezabudneme.

• Súťaž o najkrajšiu tekvicu

• V našej škole od 7. októbra do 11.októbra 2024 prebiehala súťaž o najkrajšiu tekvicu.  Zapojilo sa veľa žiakov, tekvice boli nápadité a bolo ťažko vybrať tú najkrajšiu. Po hlasovaní dopadlo vyhodnotenie takto:

1. miesto - Mathias Čikoš 2.A

2. miesto Timotej Sűč 4.A

3. miesto Michaela Vagášová 4.A

4. miesto Petra Becová 3.A

5. miesto Richard Bajzat 3.A

Srdečne blahoželáme!

• Šarkaniáda v ŠKD

• Šarkaniáda s vlastnoručne vyrobenými šarkanmi v školskom klube prebiehala 10.10.2024 na školskom ihrisku, kde žiaci objavili aj huby. Za svoje výrobky dostali aj sladkú odmenu.

• Hovorme o jedle

• Žiaci v VII.A triede spolu so svojou triedou učiteľkou Mgr. S. Gecejovou dňa 10.10.2024 svoj projekt Hovorme o jedle: Bylinky a ryby strávili na školskom dvore, kde využili nové ohnisko

• Oprava ihriska

• Ďakujeme chlapom z Old Stars Michaľany a pánovi školníkovi, že sa postarali o opravu nášho ihriska....verím, že si to žiaci budú vážiť a chrániť školský majetok

• Mr.Salamander- anglicko-slovenské divadlo

• Divadelné predstavenie s edukatívnym zameraním, to bolo naše dnešné (8.10.2024) anglicko-slovenské komediálne divadlo Mr.Salamander v divadelnej sále v Trebišove, ktoré navštívili naši štvrtáci, piataci a šiestaci. Príbeh bol o tom, ako Mr. Salamander stretáva dvoch hercov, ktorí mu chcú pomôcť, aby spoznal náš jazyk. Spoločne objavujú jeho tajomstvá pomocou rozprávok, ktoré všetci poznáme. Predstavenie bolo obohatené veselými pesničkami a jeho cieľom bolo ľahkou, hravou formou rozvíjať jazykové schopnosti detí, obohatiť hodiny anglického jazyka a zároveň ponúknuť deťom jedinečný umelecký zážitok z divadelnej rozprávky v cudzom jazyku.

• Európsky týždeň športu

• Oslavy Dňa športu nechýbali ani v našej škole. 1. októbra 2024 sme si pripomenuli význam a hodnotu pohybu, zdravia a súdržnosti. Šport nie je len o víťazstvách, medailách, či rekordoch, je predovšetkým o spájaní ľudí, o prekonávaní samých seba a o radosti z pohybu.

• Súťaž – OPAKOVACIA MATEMATIKA

• Milí žiaci,

Zopakujte si matematiku z minulého školského roku a zapojte sa do súťaže OPAKOVACIA MATEMATIKA

Hráte o tieto ceny:

- 1.000 EUR pre školu

- PlayStation 5 pre žiakov

Žreby do súťaže získate tak, že si zopakujete súbor zábavných úloh z minulého školského roku. Nezaberie vám to viac, ako 5 minút denne. Súťaž nájdete na odkaze: https://www.bezkriedy.sk/matematika-sutaz Účasť v súťaži aj používanie BezKriedy je úplne zadarmo a čím viac žrebov získame, tým máme vyššiu šancu vyhrať 😊

Držíme si palce v súťaži a prajem veľa zábavy.

• Október - Deň srdca

• Deň srdca, deň, ktorý nás upozorňuje na dôležitosť zdravého životného štýlu a starostlivosti o naše srdce. Srdce, tento úžasný orgán, je symbolom života, lásky a vitality, no často ho berieme ako samozrejmosť. Práve preto nezabúdajme, že starostlivosť o srdce začína každý deň v našich každodenných rozhodnutiach......naše žiačky-zdravotníčky-odmerali svojim spolužiakom krvný tlak.

• Svetový deň mlieka

• Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou propagovanou od roku 2009 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mliečko a prednáška nechýbali ani v našej škole.

• Európska noc vedy a výskumníkov

• V rámci krúžku Um a sila, v piatok poobede, 27.9.2024 žiaci 8. a 9. ročníka navštívili s pani učiteľkou PaedDr. Z. Žiačkovou v Košiciach Európsku noc vedy a výskumníkov. Festival jedinečným spôsobom už roky prináša novinky a informácie zo sveta výskumu a inovácií. Žiaci mali možnosť sledovať výklad a pokusy vedcov z Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach, zo Žilinskej univerzity a z výskumných ústavov. Akcia splnila naše očakávania.

Európsku noc vedy a výskumníkov v tom istom dni absolvovali aj žiaci VII. A triedy so svojou triednou učiteľkou Mgr. S. Gecejovou.