• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 20. februára 2024 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy. Malí recitátori svoje schopnosti prednášania zvládli úžasne a pohodovo. Všetci sme si odniesli nádherný umelecký zážitok.

V prednese poézie obsadila 1. miesto  Diana Janová z II. A, 2. miesto Kiara Eperješiová zo IV.A a 3. miesto Patrícia Rajková z III. A.

V prednese prózy sa na 1. mieste umiestnila Diana Becová zo IV. A,  2. miesto získal Timotej Süč a na 3. mieste bola Noemi Bušová.

Víťazom srdečne blahoželáme!

• Čítame pre radosť

• V rámci projektu Čítame pre radosť sme zriadili triedne knižnice v 1. a 2. ročníku. Cieľom projektu je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu a budovanie čitateľského sebavedomia  u mladších žiakov.

• Karneval

• V našej škole sa 8. februára stratili deti a do telocvične prišli čarodejnice, víly, Harry Potter a iné rozprávkové a filmové postavičky. Zábava bola výborná, deti si zasúťažili, zatancovali a v závere boli všetky karnevalové masky obdarované vecnými cenami.

• Bedmintonový a stolnotenisový turnaj žiakov

• Riaditeľstvo Základnej školy v Michaľanoch pozýva žiakov šiesteho až deviateho ročníka na bedmintonový a stolnotenisový turnaj, ktorý sa uskutoční 7. marca 2024 o 13:00 hod. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u pána učiteľa Mgr. M. Béreša.

• Plavecký výcvik

• V dňoch od 30. januára do 1. februára 2024 sa žiaci tretieho, štvrtého a siedmeho ročníka zdokonaľovali v technike plávania v bazéne na Základnej škole Gorkého v Trebišove. Všetci absolventi úspešne výcvik zvládli a dostali aj mokré vysvedčenia.

• Lyžiarsky výcvik

• Naša škola ponúka každoročne žiakom lyžiarsky kurz. Ani temto rok sme neváhali a absolvovali sme ho v Telgárte s ubytovaním v penzióne Lucs v Heľpe v čase od 8. januára do 12. januára 2024. Žiakom sa kurz veľmi páčil, počasie prialo, strava bola výborná a už teraz sa tešia na ďalší.

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

• Riaditeľstvo Základnej školy v Michaľanoch oznamuje rodičom a žiakom, že v dňoch od 9.2.204 do 12.2.2024 sú z dôvodu vysokej chorobnosti respiračného ochorenia vyhlásené chrípkové prázdniny. Vyučovanie sa začne v utorok 13.2.2024.