• Slávnostná IMATRIKULÁCIA prvákov

• Milou tradíciou na našej škole je slávnosť prijatia prvákov medzi "veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Ani tento rok nebol výnimkou. Dňa 30. novembra 2023 prijali pozvanie aj rodičia. Deti šikovne splnili všetky úlohy, boli odmenené milým darčekom a pasované za prvákov. Želáme im veľa úspechov!

• BUBNOVAČKA 2023

• Aj naša škola si zabubnovala 20. novembra. Aby bolo HLAS detí lepšie počuť, a aby dokázali o fyzickom a psychickom týraní rozprávať NAHLAS.

• Esá z pralesa 2

• Dňa 16. novembra 2023 žiaci prvého stupňa navštívili OC Optimu v Košiciach, kde si v Cinemaxe pozreli rozprávku Esá z pralesa 2. Samozrejme, že nechýbal ani nákup *zdravých jedál" v MC Donalde alebo potulky po Dráčiku. Zopakovali sme si pravidlá slušného správania počas cestovania a utužili sme priateľské vzťahy v kolektíve.

• Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť!

• S násilím sa môžeme vysporiadať len tak, že ho nebudeme bagatelizovať, prehliadať a vnímať ako niečo, čo sa „…nás predsa netýka…“. Práve preto sa od roku 2014 vždy v novembri, organizuje podujatie “Bubnovačka – Aby bolo deti lepšie počuť!“. Myšlienka podujatia „Aby bolo deti lepšie počuť“, ktoré už po desiatykrát upozorní na dôležitosť ochrany detí pred násilím a pripomenie potrebu včasnej prevencie v spoločnosti, zaznie Slovenskom a Českom v hlasnom rytme bubnov 20. novembra 2023, v čase 10:00 – 11:00, aby sme pripomenuli, že Hlas detí je dôležitý!

Do tejto akcie sa tento rok zapojí po prvýkrát aj naša škola.

Plagat__vseobecny_2.pdf.pdf

• Prosba o spoluprácu

• Vážení rodičia! Zverejňujeme Vám informácie odoslané z ministerstva školstva v mene generálneho riaditeľa Sekcie stredných škôl a celoživotného vzdelávania Mgr. Karola Jakubíka, LL.M.

Informáciu nájdete v prílohe.

Ďakujeme za pochopenie, pomoc a spoluprácu

• Záložka do knihy spája školy

• Naša škola sa aj tento rok zapojila do česko-slovenskej súťaže Záložka do knihy spojuje školy = Záložka do knihy spája školy, ktorej cieľom je prostredníctvom symbolu záložky podporiť kreatívne čítanie na školách. Témou 14. ročníka česko-slovenského projektu bol Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov. Žiaci prvého a druhého stupňa preto vytvorili za pomoci pedagógov viac ako 130 krásnych záložiek, ktoré dozaista potešia žiakov v českej základnej škole NOVÝ SVĚT.