• Vyhodnotenie súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

•  V literárnej časti celoslovenskej súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva (kategória poézia) sa na 1. mieste umiestnila žiačka VII. B triedy, Tatiana Hrinková. Víťazke srdečne gratulujeme a prajeme veľa krásnych úspechov!

• Popoludnie s Andersenom

• Kto by nepoznal najslávnejšie rozprávky H. CH. Andersena, akými sú Malá morská panna, Cisárove nové šaty, Škaredé káčatko, Palculienka či Dievčatko so zápalkami? Keďže je apríl mesiacom narodenia H. Ch. Andersena a 2. apríl  je vyhlásený za Medzinárodný deň detskej knihy, z tejto príležitosti sa aj na našej škole konalo podujatie Popoludnie s Andersenom.

V úvode sa žiaci prostredníctvom prezentácie oboznámili so životom a tvorbou slávneho dánskeho rozprávkara. Následne boli rozdelení do štvorčlenných družstiev a na siedmich rozprávkových stanovištiach riešili rôzne úlohy – hlavolamy, tajničky, doplňovačky a rébusy, pri ktorých využívali slovníky a atlasy, čím si osviežili svoje vedomosti nielen zo slovenského jazyka a literatúry, ale napríklad aj z geografie či biológie. Zároveň sa dozvedeli zaujímavosti a kuriozity o autorovi – o tom, že si rád vystrihoval z papiera, bol dyslektikom a mal problémy s výslovnosťou, že za svoj život napísal 169 rozprávok a veľa ďalších. Jednotlivé indície, teda kľúče od komnát, museli žiaci zapísať do počítačového programu a otvoriť tým dvere do pomyselnej krajiny Rozprávkovo. Pri riešení úloh im zároveň pomáhali šikovní koordinátori zo VII. B a IX. B triedy. V neposlednom rade si svoje čitateľské zručnosti precvičili čítaním Andersenovej rozprávky a všetky získané vedomosti využili pri tvorbe plagátov o živote a diele H. Ch. Andersena.

Samozrejme, pri toľkých aktivitách žiaci poriadne vyhladli, preto si za odmenu pochutnali v našej školskej kuchynke na výbornej pizzi. Každý žiak získal certifikát o absolvovaní podujatia a odišiel bohatší o nové zážitky a poznatky.

Mgr. E. Janošiková

• Deň Zeme

• Aj naša škola sa zapojila do  výzvy "Východ čistí Zem" - Ukáž planétu ku dňu Zeme, že ti na nej záleží"

• Deň Zeme v II.A

• V dnešný deň sme si v II.A pripomenuli Deň Zeme. Žiaci si vyrobili svoj prvý LAPBOOK - interaktívnu knihu, kde sa oboznámili koľko trvá rozloženie niektorých predmetov v prírode, vyseparovali si odpad, napísali si ako oni konkrétne pomáhajú v ochrane životného prostredia a založili do veselej a smutnej Zemegule papieriky so správnymi výrokmi. Nakoniec si vytvorili papierovú sadeničku stromu.

• Medzinárodná štúdia ICILS

• Žiaci VIII.B sa dnes zúčastnili medzinárodnej štúdie počítačovej a informačnej gramotnosti ICILS (International Computer and Information Literacy Study). Cieľom štúdie je skúmať spôsoby, akými mladí ľudia v rôznych krajinách rozvíjajú svoju počítačovú a informačnú gramotnosť na podporu svojej schopnosti fungovať v digitálnej dobe. Ďakujem žiakom za ich aktívnu a dôslednú účasť na tomto projekte. S pozdravom pani učitelka Tomová

• Súťaž Čitateľko

• Dňa 17. apríla si žiaci prvého stupňa našej školy(druháci, tretiaci a štvrtáci) zasúťažili v čitateľských schopnostiach. Plynulosť čítania, ale aj čítanie s porozumením boli disciplíny, v ktorých si zmerali sily. Víťazmi sa stali títo žiaci: z druhákov bola najšikovnejšia žiačka Alexandra Bulnová, z tretiakov Diana Becová a zo štvrtákov Damián Himaľ. Odmenou pre nich boli knihy, ktoré im odovzdala pani riaditeľka.

Jarmila

• Riaditeľstvo Základnej školy udeľuje všetkým žiakom dňa 21.4.2023 riaditeľské voľno z dôvodu metodického dňa učiteľov.

• Projektový deň

• Dnes sme v II.A tvorili. Mali sme projektový deň, kde sme si ukázali ako vytvoriť taký projekt. Kde máme hľadať informácie, obrázky. Témou bola VČELA. Žiaci boli rozdelení do dvojíc a spoločnými silami vytvorili krásne dielka. Veď posúďte sami.

Janka

• Futbalový turnaj

• Dňa 14.4. 2023 sa uskutočnil futbalový turnaj žiakov v ZŠ Michaľany. V obvodovom kole zvíťazili domáci a tak sa postarali o postup na okresné kolo. Srdečne blahoželáme našim futbalistom a prajeme im veľa športových úspechov.

• E-shop pre ZŠ

• Dobrý deň všetkým!

Máme pre Vás skvelú novinu!

Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia. O jej podobe pomohli rozhodnúť sami žiaci, jej náhľad vidíte nižšie a je možné si ju aktuálne zaobstarať v našom e- shope: https://www.kraloveskoly.cz/zsmichalany/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 26.4. Nasledujúci deň sa e-shop uzatvorí a objednané veci pôjdu do výroby. Neváhajte preto, ak si chcete zadovážiť ten svoj kúsok zo školskej kolekcie!

Dúfame, že z kolekcie budete mať rovnakú radosť ako máme my!

(Môže sa stať, že ceny v e-shope sa zobrazia v CZK. V hornej lište e-shopu nastavíte EUR)

S pozdravom a prianím krásneho dňa

• Konkurz na moderátorov školskej televízie

• Včera bol v našej školskej televízii konkurz na moderátorov. Záujemcov bolo dosť a bude ťažké vybrať,lebo boli naozaj šikovní. Už sa veľmi tešíme, že Vám čoskoro predstavíme tím našej školskej televízie.

Eva