• Exkurzia Košice

• V pondelok sa žiaci IV.A a II.A zúčastnili exkurzie v Košiciach. Absolvovali prehliadku historického centra mesta a návštevu botanickej záhrady. Samozrejme nevynechali ani cukráreň, pizzeriu a nákupy.

• Logo

• Máme názov a logo pre našu televíziu. Autorom je Timotej Suč z II.B triedy. Gratulujeme k výhre a ďakujeme

• Dejepisná exkurzia

• Žiaci VII.A a VII.B triedy navštívili dňa 26. mája rodisko Františka II. Rákocziho, kaštieľ v Borši. Strávili príjemný deň a zároveň si rozšírili poznatky z hodín dejepisu.

• Geografická vychádzka

• Žiaci 7. a 8. ročníka navštívili najnižšie položené miesto na Slovensku v rámci geografickej vychádzky Klin nad Bodrogom. Užili si príjemne popoludnie.
            • Maskot školy

• Školský parlament hľadal maskota školy. Keďže sa zapojilo veľmi málo žiakov, maskota sme nevybrali.Odmenili sme však najkrajší návrh. USB kľúč získala Alexandra Bulnová z II.B.

• Svetový deň Červeného kríža

• 9.mája sme si spoločne s prvou a druhou zdravotníckou hliadkou našej školy pripomenuli Svetový deň Červeného kríža. Žiaci sa so svojimi učiteľkami zúčastnili Dňa otvorených dverí v miestnom Spolku Červeného kríža v Trebišove,kde si pozreli rozprávku ako vznikol Červený kríž, čo je jeho podstatou. Videli a následne si vyskúšali ukážku resuscitácie, starší si vypracovali test, mladší si vyfarbili omaľovánku a za odmenu dostali sladkú cukrovú vatu. Je veľmi dobré, že naše deti ovládajú aj takýto typ vedomostí. Len tak ďalej zdravotníci naši!

Janka

• Vyhodnotenie súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

•  V literárnej časti celoslovenskej súťaže Svätoplukovo kráľovstvo ožíva (kategória poézia) sa na 1. mieste umiestnila žiačka VII. B triedy, Tatiana Hrinková. Víťazke srdečne gratulujeme a prajeme veľa krásnych úspechov!

• Popoludnie s Andersenom

• Kto by nepoznal najslávnejšie rozprávky H. CH. Andersena, akými sú Malá morská panna, Cisárove nové šaty, Škaredé káčatko, Palculienka či Dievčatko so zápalkami? Keďže je apríl mesiacom narodenia H. Ch. Andersena a 2. apríl  je vyhlásený za Medzinárodný deň detskej knihy, z tejto príležitosti sa aj na našej škole konalo podujatie Popoludnie s Andersenom.

V úvode sa žiaci prostredníctvom prezentácie oboznámili so životom a tvorbou slávneho dánskeho rozprávkara. Následne boli rozdelení do štvorčlenných družstiev a na siedmich rozprávkových stanovištiach riešili rôzne úlohy – hlavolamy, tajničky, doplňovačky a rébusy, pri ktorých využívali slovníky a atlasy, čím si osviežili svoje vedomosti nielen zo slovenského jazyka a literatúry, ale napríklad aj z geografie či biológie. Zároveň sa dozvedeli zaujímavosti a kuriozity o autorovi – o tom, že si rád vystrihoval z papiera, bol dyslektikom a mal problémy s výslovnosťou, že za svoj život napísal 169 rozprávok a veľa ďalších. Jednotlivé indície, teda kľúče od komnát, museli žiaci zapísať do počítačového programu a otvoriť tým dvere do pomyselnej krajiny Rozprávkovo. Pri riešení úloh im zároveň pomáhali šikovní koordinátori zo VII. B a IX. B triedy. V neposlednom rade si svoje čitateľské zručnosti precvičili čítaním Andersenovej rozprávky a všetky získané vedomosti využili pri tvorbe plagátov o živote a diele H. Ch. Andersena.

Samozrejme, pri toľkých aktivitách žiaci poriadne vyhladli, preto si za odmenu pochutnali v našej školskej kuchynke na výbornej pizzi. Každý žiak získal certifikát o absolvovaní podujatia a odišiel bohatší o nové zážitky a poznatky.

Mgr. E. Janošiková