• Lyžiarsky výcvik

• Naša škola ponúka každoročne žiakom lyžiarsky kurz. Ani temto rok sme neváhali a absolvovali sme ho v Telgárte s ubytovaním v penzióne Lucs v Heľpe v čase od 8. januára do 12. januára 2024. Žiakom sa kurz veľmi páčil, počasie prialo, strava bola výborná a už teraz sa tešia na ďalší.

• CHRÍPKOVÉ PRÁZDNINY

• Riaditeľstvo Základnej školy v Michaľanoch oznamuje rodičom a žiakom, že v dňoch od 9.2.204 do 12.2.2024 sú z dôvodu vysokej chorobnosti respiračného ochorenia vyhlásené chrípkové prázdniny. Vyučovanie sa začne v utorok 13.2.2024.

• Vianočná akadémia

• Dňa 21. decembra 2023 sa v našej škole predviedli malí umelci. Počuli sme krásne vinšovačky, vianočné koledy, videli sme krásnú scénku a super tanček, úžasnú hru na klavír, a to všetko v podaní našich žiakov. Odeli sme sa do sviatočnej nálady a už sa tešíme na VIANOCE.

• Súťaž o najkrajší vianočný stromček

• Od 1.12. do 15.12 prebiehala na našej škole súťaž o najkrajší vianočný stromček. Vianočné stromčeky skrášlili priestory našej školy a podčiarkovali atmosféru blížiacich sa Vianoc. V súťaži bolo 21 stromčekov. Nápaditosť, tvorivosť, rozmanitosť materiálu i pracnosť súťažných modelov vyrážali dych. Bolo ťažké rozhodnúť a vybrať víťaza. Výsledky hlasovania dopadli takto:

1. miesto: Timotej Süč III.A

2. miesto: Mathias Čikoš. I. A

3. miesto: Noemi a Emily Bušove III.A a I.A

4. miesto: Petra Becová II.A

5. miesto: Laura Semanová II.A

Víťazom blahoželáme! Tak ako vždy, odmeníme všetkých po vianočných prázdninách. Krásne ceny sú už na ceste k nám. Za realizáciu súťaže ďakujeme školskému parlamentu.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo Základnej školy v Michaľanoch udeľuje všetkým žiakom dňa 22.12.2023 riaditeľské voľno z dôvodu metodického dňa učiteľov.

Vianočné prázdniny sú od 25. decembra 2023 do 5. januára 2024. Nástup žiakov do školy je 8. januára 2024.

Prajeme všetkým krásne a pokojné sviatky a všetko dobré v novom roku!

• Perníčky

• Z turistického krúžku VII.A docestovala do kuchynky a dievčatá pre chlapcov upiekli adventné perníčky s prosbou, aby boli dobrí navždy.

• PRO EDUCO

• Žiaci 9. ročníka sa dňa 6. decembra 2023 zúčastnili 15. Medzinárodného veľtrhu vzdelávania v Kulturparku v Košiciach. Na tejto akcii sa prezentovali stredné školy, vysoké školy, univerzity, zamestnávatelia a vzdelávacie inštitúcie. Žiaci sa informovali o možnostiach ďalšieho štúdia a uplatnenia na trhu práce.

• Návšteva Národného divadla Košice

• Dňa 6. 12. 2023 sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili divadelného predstavenia Amadeus od anglického dramatika a scenáristu Petra Shaffera. Inscenácia pútavo zobrazovala život a tvorbu Wolfganga Amadea Mozarta a jeho rivala, skladateľa Antonia Salieriho. Žiaci prišli domov bohatší o nezabudnuteľné emocionálne zážitky.

• Popcornová výzva

• Začiatok decembra nám spestrila súťaž Popcornová výzva. Dvojčlenné tímy z tried 5..- 9. ročníka sa pokúsili vytvoriť čo najdlhšiu reťaz z pukancov. Víťazmi sa stali žiaci VII.B triedy (L. Gore a L. Vaľovský), ktorí vytvorili reťaz dlhú 3,2 m. Pre svoju triedu vybojovali chutnú tortu, za ktorú zo srdca ďakujeme anonymnému sponzorovi.

• Mikuláš

• Dňa 5. decembra  2023 zavítal do našej školy Mikuláš. Navštívil žiakov v každej triede, dobrých odmenil sladkou dobrotou a nezbedníkov zamazal uhlím. Školský parlament odovzdal od Mikuláša svoje pozdravy a maškrty nielen učiteľom, ale aj nepedagogickým zamestnancom školy.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• V zbierke Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok sme tento rok vyzbierali 28 krabičiek, ktoré pani učiteľka Vagášová v mene našej školy odovzdala koordinátorke. Zo srdca všetkým ďakujeme!

• Lomihlav

• Dňa 1.12.2023 sa náš tím ,,Hlavičky'' v zložení Tobiáš Hudec IX.A, Tatiana Hrinková VIII.B, Adam Klima VII.A a Leonard Gore VII.B pod vedením pani učiteľky Tomovej zúčastnil celoslovenskej matematickej sútaže Lomihlav. Konkurencia bola veľká - osemročné gymnázia a niekoľko základných škôl od Bratislavy po Humenné. Neboli sme prví ani poslední, no odniesli sme si cenné skúsenosti.

• Slávnostná IMATRIKULÁCIA prvákov

• Milou tradíciou na našej škole je slávnosť prijatia prvákov medzi "veľkých" žiakov, čiže imatrikulácia. Ani tento rok nebol výnimkou. Dňa 30. novembra 2023 prijali pozvanie aj rodičia. Deti šikovne splnili všetky úlohy, boli odmenené milým darčekom a pasované za prvákov. Želáme im veľa úspechov!

• BUBNOVAČKA 2023

• Aj naša škola si zabubnovala 20. novembra. Aby bolo HLAS detí lepšie počuť, a aby dokázali o fyzickom a psychickom týraní rozprávať NAHLAS.

• Esá z pralesa 2

• Dňa 16. novembra 2023 žiaci prvého stupňa navštívili OC Optimu v Košiciach, kde si v Cinemaxe pozreli rozprávku Esá z pralesa 2. Samozrejme, že nechýbal ani nákup *zdravých jedál" v MC Donalde alebo potulky po Dráčiku. Zopakovali sme si pravidlá slušného správania počas cestovania a utužili sme priateľské vzťahy v kolektíve.