• Riaditeľstvo Základnej školy Vám oznamuje , že v dňoch 16.a 17. februára 2023 vyhlasuje chrípkové prázdniny z dôvodu veľkej chorobnosti žiakov a zamestnancov školy. Nástup do školy bude 20.februára 2023 (v pondelok).

• Valentínska pošta

• Na našej škole sa z príležitosti sviatku sv. Valentína aj tento rok organizovala valentínska pošta. Žiaci mohli valentínkou potešiť svojich kamarátov, spolužiakov alebo učiteľov a vyjadriť im tak svoju lásku, sympatie alebo poďakovanie za vynaložené úsilie. Podarilo sa nám vyzbierať veľa krásnych listov a prianí, ktoré dozaista potešili každého adresáta a zároveň nám pripomenuli, aká je láska v živote človeka dôležitá a čo je jej skutočným poslaním.

• Beseda s poľovníkom v I.A

• 1.2.2023 k lienočkám zavítal poľovník,p.Fedor.Zaviedol nás do čarovného lesa plného zvierat žijúcich v našom regióne. Dozvedeli sme sa, že poľovník je aj lesný lekár, kuchár a ochranca zveri. Sme vďační, že nás ujo poľovník preniesol do ríše lesa. Ďakujeme:)

• Súťaž o najoriginálnejšiu fotografiu

• V decembri prebiehala na škole aj súťaž o najoriginálnejšiu fotku so zimnou tematikou. Bola to súťaž pre triedy. Úlohou bolo urobiť si spoločnú fotku na tému zima. Zapojilo sa 9 tried a vznikli krásne a originálne fotografie. Výhrou bola pizza , pukance a nápoj. Z výhry sa tešili IV.A a VIII.A.

• Najkrajší vianočný stromček

• Od 5.12. do 16.12 prebiehala na našej škole súťaž o najkrajší vianočný stromček. Vianočné stromčeky skrášlili priestory našej školy a podčiarkovali atmosféru blížiacich sa Vianoc. Súťažilo 17 stromčekov. Nápaditosť, tvorivosť, rozmanitosť materiálu i prácnosť súťažných modelov vyrážali dych.bolo ťažké rozhodnúť a vybrať víťaza. Výsledky hlasovania sú nasledovné:

1. P. Becová I.A

2. T. Suč. II.B

3. L. Kočiščinová IV.A

4. L. Semanova I.A

5. T. Buša III.A

Víťazom blahoželáme. Tak ako vždy, odmeníme všetkých. Krásne ceny sú už na ceste k nám

Realizácia: školský parlament

• Vážení rodičia!

ŠKOLSKÁ  JEDÁLEŇ PRI ZŠ  V MICHAĽANOCH, Školská 339/2, 07614 Michaľany, Vám

oznamuje , že s platnosťou od 1.1.2023  zvyšujeme stravnú jednotku na základe nariadenia

MŠVVaŠ  s  nadobudnutím zákona č.245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní

a o zmene a doplnení niektorých zákonov a po schválení obecného

zastupiteľstva nasledovne:

ZŠ I. stupeň / 1-4 /:   1,30 Eur       HN : doplatok 0,00 Eur/ obed

ZŠ II.stupeň /5-9 /:    1,50 Eur       HN : doplatok 0,20 Eur/ obed

Preddavok na stravu- príspevok na úhradu nákladov na stravovanie v zariadení školského stravovania sa uhrádza do 15-tého dňa príslušného kalendárneho mesiaca. Vyhlásenie zo stravy je 24 hodín pred prípravou

alebo najneskôr ráno do 7,45 hodín z dôvodu ochorenia.

• Krúžok Um a sila

• Predvianočný čas sme si spríjemnili večernou  prechádzkou historickým centrom mesta Košice. Mrazivé počasie, ani meškajúce vlaky nám nepokazili našu dobrú náladu.

• Štátna filharmónia Košice - Vianoce vo filme

• Dňa 9.12..2022 žiaci druhého stupňa strávili výnimočné dopoludnie v Štátnej filharmónii v Košiciach. Koncert sa niesol v duchu témy Vianoce vo filme, ktorý deti preniesol do mnohých známych vianočných rozprávok a filmov.

• Baliaca hodinovka

• V dnešný sviatočný deň sme hneď ráno odštartovali súťažou s názvom BALIACA HODINOVKA. Úlohou žiakov bolo zabaliť a vyzdobiť krabicu ako vianočný darček.Súťažilo 9 tímov (II.stupeň).Cenou pre víťazný tím bola torta pre svoju triedu. A tak sa ráno stretlo v jedálni 27 usilovných "škriatkov". Dostali pokyny, materiál a 45 min. na prácu.Počas 2. a 3. hodiny prebiehalo hlasovanie. Na 4. hodine sa torta odovzdala víťazovi- tím 8.B triedy. Ďakujeme sponzorovi za krásnu a chutnú tortu. Autor súťaže: Katarína Kaliničová Realizácia: Školský parlament

• PRO EDUCO

• Naši deviataci navštívili medzinárodný veľtrh vzdelávania v Košiciach PRO EDUCO 2022. Výstava prezentovala možnosti štúdia na stredných a vysokých školách ako aj rôzne mimoškolské aktivity a pracovné uplatnenie.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice

• Aj naša škola vie "Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok". Bolo nám potešením byť súčasťou tejto krásnej vianočnej výzvy. Tešíme sa, že ste sa zapojili v takom hojnom počte. Vyzbieralo sa 46 krabičiek. Darovali ste nielen krabičku, ale i kúsok svojho . ĎAKUJEME.